11–12 / 06 / 2016

V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego

Festiwal

W tym roku mamy zaszczyt zaprosić na już trzecią edycję Festiwalu µBot! Jak zawsze, naszym celem będzie poszerzenie wiedzy i umiejętności najmłodszych i nieco starszych uczniów oraz wszystkich zainteresowanych automatyką, robotyką i drukiem 3D. Tak jak w poprzedniej edycji, zaplanowaliśmy wiele inspirujących wykładów prowadzonych przez przedstawicieli czołowych firm i uczelni technicznych. Nie zabraknie też emocji podczas zawodów robotycznych, które uwieńczą festiwalowy weekend. Zapraszamy wszystkich choć trochę zainteresowanych światem techniki i technologii, bo każdy na pewno znajdzie dla siebie coś ciekawego!

Konkurs mikroBot skierowany jest do młodych uczestników, którzy nie zakończyli jeszcze nauki w szkołach.
Czekamy na zainteresowanych!!

Relacja z festiwalu mikroBot 2016

Wreszcie nadszedł czas na podsumowanie III Festiwalu Robotycznego µBot.

Dnia pierwszego odbyły się prezentacje i wykłady naukowe.

Dziękujemy wszystkim wykładowcom, za chęć podzielenia się swoim doświadczeniem z różnych dziedzin nauk technicznych oraz słuchaczom za pasję i wiedzę, którą wykazaliście się w trakcie wykładów. Drugiego dnia dobyły się zawody.

Emocje, ciekawość, zaciętość, smutek z przegranej, radość z wygranych- tak można scharakteryzować drugi dzień festiwalu. Zawodnicy z całej Polski przyjechali tu po to aby sprawdzić swoje maszyny w bezpośrednim starciu z przeciwnikiem. Niektóre roboty odbyły tu swoje dziewicze walki, inne przyjechały po zwycięstwo (choć nie zawsze wygrywali faworyci). Ciekawość, adrenalina, zmiany taktyki, szybkie przeprogramowywanie robotów- dziękujemy za tę wielką przygodę. Zwycięzcom gratulujemy, przegranym życzymy sukcesów w kolejnych edycjach naszego festiwalu oraz w innych turniejach, których pojawia się coraz więcej. Podsumowując podajemy wyniki III Festiwalu Robotycznego µBot.

W konkurencji LineFollower
1. Kamel – Michał Furmański – 6,64s
2. Maffyn – Michał Furmański – 6,72s
3. CarbonDroid – Wołowiec Jan, Mateusz Kozub, Sebastian Tatko – 10,08s
4. JRJ 1012 – Dariusz Biela, Wojciech Badura, Szymon Kania – 10,45s
5. Cosinedy – 14,9s
6. Szperacz – 33,81s

W konkurencji Lego LineFollower
1. Jerzyk – Michał Furmański – 19,97s
2. Falcon – Michał Furmański – 20,1s
3. Speedy – Igor Zakrocki, Mateusz Raźny – 37,08s
4. Konstantynopolitańczykiewiczówny – Przemysław Kinasz, Mateusz Kowal – 132,31s

W konkurencji LegoSumo
1. Destruction – Igor Zakrocki, Dawid Urbanik, Mateusz Raźny
2. Zorgon – Michał Furmański
3. Kraken – Filip Gil
4. Brick – Michał Furmański

W konkurencji miniSumo
1. Atom – Michał Furmański
2. Proton – Michał Furmański
3. Spark – Dawid Bucki, Maciej Wyżliński, Maciej Nemś, Robert Łączak
4. BULLET XT – Andrzej Laczewski
5. Mort – Magda Cegielska, Mikołaj Bocheński, Jakub Zych
6. Złomolino – Artur Czernia, Bartłomiej Wacko
7. Zeus (dsq) – Michał Furmański

15:21:30, 5 maja 2016, Administrator

Szanowni Państwo!

Już po raz trzeci Koło Robotyczne RoboTeam ma zaszczyt zaprosić na Festiwal Robotyki uBot. Tegoroczna edycja odbędzie się 11, 12 czerwca 2016 raoku w V LO w Krakowie (ul. Studencka 12). Tradycyjnie uświetnią ją interesujące wykłady i pasjonująca rywalizacja robotów w 5 kategoriach: LineFollower, Lego LineFollower, miniSumo, LegoSumo oraz Freestyle. Gwarantujemy, że nie zabraknie rozrywki dla gości w każdym wieku, zarówno pasjonatów, jak i luźno zainteresowanych tematem. Wszystkie informacje będą się na bieżąco ukazywać na naszej stronie internetowej i fanpage’u.

Uprzejmie prosimy o rozpowszechnianie informacji o naszym Festiwalu wśród Państwa uczniów.

Aleksandra Kielar

Z poważaniem,
Zespół RoboTeam VLO
Agnieszka Tarnówka-Stec, Tomasz Kielar
fb.com/RoboTeamVLO/

Plakat zawodów

14:35:17, 5 maja 2016, Administrator

Plik plakatu dostępny można pobrać: mikrobot.png

Przygotowania pełną parą

15:49:06, 28 grudnia 2015, Administrator

Przygotowania ruszyły pełną parą. Mamy nadzieję że spotkamy się już wkrótce, kolejne wiadomości będą pojawiały się na stronie sukcesywnie.